Bursa Zayıflama Merkezi

Çağımızın en büyük sağlık sorunlarının öncelikli sebebi olan aşırı kilo her yaştan, her cinsiyetten insanın problemidir. Bu insanlar aşırı kilo problemine çözüm bulabilmek için birçok yönteme başvurmaktadır. Bu noktada önemli olan, tamamen sağlıklı seçimler yapabilmektedir. Her şeyden önce kişiler muhakkak sağlıklı beslenmeyi hayatlarına oturtmalıdır. Yine de sağlıklı beslenmenin tek başına yetmediği herkes tarafından bilinmektedir.

Sağlıklı bir bedene ulaşmanın yollarından biri de spor yaparak vücudu şekle sokmaktır. Fakat gerek zaman, gerekse fiziksel zorluğu sebebiyle spor kimi zaman hayatların bir parçası olmaktan çok uzaklaşırlar. Böyle durumlarda devreye girecek olan bursa zayıflama merkezi en güzel sonuçların alınması için yüksek bir özveriyle çalışmaktadır.

Bursa Zayıflama Merkezi

Zayıflama merkezlerinde, yalnızca vücudu daha iyi bir şekle sokmak için seanslar değil, aynı zamanda sağlıklı beslenmeye dair listelere de ulaşılabilmesi önemlidir. Öncelikle kilo vermek isteyen ya da vücudunu şekle sokmak isteyen kişinin bireysel olarak bursa zayıflama merkezi görevlisine başvurusu gerekmektedir. Bu başvuru sonrası, boy kilo ve vücut ölçüleri sayesinde kişiye özel bir program çıkarılmaktadır. Bu program sonrasında gerek kilo verme gerekse şekillenme yönünden oldukça tatmin edici sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Böyle güzel bir sonucun elde edilmesi için kullanılan en önemli yöntemlerden ikisi rollshape ve bodyshape cihazlarıdır.

Rollshape Nedir?

Tarihi 2500lere dayanan rollshape cihazı eskiden metal çubukların birbiri ardına dizilimiyle oluşturulmuş bir alettir. O dönemde de kadınalr arasında selülit giderici etkisi için sıklıkla kullanılan bu alet, günümüzde geliştirilmiş ve bambu tahta çubukların özel olarak şekillendirilmesiyle ilk adımı atılır. Birbiri ardına sıralanan bu bambu çubuklar belirli hızlarda döndürülerek vücudun çeşitli yerlerine masaj tipi bir baskı uygular. Bu baskı uygulamasıyla var olan yağ kütlelerinin parçalanması hedeflenir.

Yağ kütlelerinin parçalanmasıyla azalan selülit görünümü belki de tüm kadınların hayal ettiği pürüzsüz kalça ve bacakların ilk adımıdır. Her ne kadar bursa zayıflama merkezi yağ yakımı konusunda destek oluyor gibi görünse de ağır spor yapan kişilerin kaslarını rahatlatması için de rollshape sıklıkla kullanılmaktadır. Çok yönlü bir alet olan rollshape ile birlikte vücutta kolajen üretimi de desteklendiğinden cildin de güzelleştiği ve sıkılaştığı görünmektedir.

Bodyshape Nedir?

Az hareketle çok kalori yakmak kilo vermek isteyenler başta olmak üzere herkesin hayalidir. Avrupa’da üretilip tüm dünya pazarında yoğun ilgiyle karşılanan bu cihaz için devrim niteliğinde demek yanlış olmaz. Bunun sebebi, yapılan yarım saatlik yürüyüş ya da koşunun tam 10 kat fazla kalori yakılmasını sağlamasıdır. Haftada 2500 kaloriye kadar harcanabilen bu cihazın teknik bazı özellikleri ise şöyledir.

Cihaz kişinin neredeyse omuzlarına kadar uzanan bir boyutta olan, kapalı bir koşu badı görünümündedir. Kapalı olmasının sebebi içerisinde kullanılan vakum etkisinin maksimum hissedilmesinin sağlanmasıdır. Bu vakum sayesinde cihazın içindeki alçak basınç artıp, içeride spor yapan kişinin maksimum kalori yakımına ortam oluşmaktadır.

Yine cihazın içinde bulunan kolajen, kızılötesi ve ozon gibi teknolojik özellikler bursa zayıflama merkezi tarafından kullanılan önemli özelliklerdendir. Bodyshapein bahsedilen bu özellikleri sayesinde vücuttaki ödem ve toksin dahil istenmeyen her şey atılmaktadır.

Bölgesel İncelme Yöntemleri

Yukarıda bahsedilen rollshape ve bodyshape bölgesel zayıflamak isteyen kişiler tarafından da kullanılmaktadır. Özelliğe bodyshape sonrası yüksek kalori yakımı sağlandığından vücut yağları parçalanmaya çok elverişli hale gelir. Bu işlem sonrasında yapılan rollshapele de parçalanmaya hazır halde olan bölgesel yağların parçalanması ve vücuttan atılması çok kolaylaşır.

Bu noktada önem verilmesi gereken en önemli nokta şu tüketimidir. Su tüketimi muhakkak normal günlerden daha fazla olmalıdır ve bu sayede toksinlerden kolayca arınmalıdır.